Strona Główna

Hej. Nazywam się Adaś. Urodziłem się 25 września 2015 roku o godz. 11.46 w Gliwicach. Do końca ciąży miałem być w pełni zdrowym chłopcem lecz po porodzie lekarz przekazał moim rodzicom straszną wiadomość: „Do pasa macie Państwo pięknego synka, niestety ma zdeformowaną nóżkę”. Był to szok dla moich rodziców.

 

Zdiagnozowano u mnie chorobę „fibular hemimelia”. Jest to wrodzony brak kości strzałkowej. Moja stopa jest zdeformowana – ma tylko 4 paluszki, cała nóżka jest krótsza od drugiej o 2cm a przewidywalne skrócenie to aż 17cm ! Do tego mój pediatra zdiagnozował u mnie anemię.

 

Po wizycie u różnych specjalistów w zakresie ortopedii trafiliśmy w końcu do dr Miluda Shadi – specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii, który chce się podjąć leczenia mojej nóżki. Niestety wiąże się to z wieloma ciężkimi operacjami nóżki w tym wydłużania kości metodą Ilizarowa

 

Pierwsza moja operacja ma się odbyć jak będę miał roczek czyli już we wrześniu. Operacja ma objąć rekonstrukcje mojej stópki, prostowanie piszczela i ustawienie stawu skokowego.

 

Następne operacje mają objąć wydłużanie nóżki specjalnym aparatem Ilizarowa. Polega ona na przerwaniu tkanki kostnej i oddalaniu od siebie przerwanych kości specjalnym aparatem. Będą one wykonywane co trzy lata aż do 17 roku życia!

 

Niestety czeka mnie długie i bolesne leczenie, ale wiem że kiedyś uda mi się biegać i skakać tak jak inne dzieci!

 

Wiem że z Waszą pomocą uda mi się być samodzielnym, bawić z innymi czy biegać!

 

Jest kilka możliwości aby mi pomóc. Więcej informacji w zakładce: Jak pomóc?

Przekaż swój 1% na leczenie Kubusia

Przekaż swój 1% na leczenie Adasia! 

KRS: 0000037904

 

W polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz:

28196 Smolik Adam wnuk Bożeny